powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

28 lutego w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej nagrodzeni zostali wszyscy uczniowie, którzy przystąpili do konkursu Linteriada, organizowanego przez PRG Linter S.A. Nagrodą główną jest wyjazd na tygodniowy pobyt w Istebnej, w ośrodku rekreacyjnym firmy Linter Tour S.A.

W uroczystym apelu udział wzięli: Wicestarosta Dawid Kostecki oraz przedstawiciele firmy Linter Andrzej Fedurek, dyrektor ds. technicznych PRG Linter S.A., koordynator konkursu oraz Monika Zabłotna.

Linteriada to konkurs współzawodnictwa zespołowego. Wicestarosta dziękował firmie za tak cenną inicjatywę, która wspiera wszechstronny rozwój uczniów, a uczniom gratulował zwycięstwa oraz bojowego ducha walki. Jesienią przystąpiły do niego trzy sześcioosobowe drużyny z kl. 4dm: „Alpha Group”, „Kauczuk Team” i „Patolusie”. Grupy zmierzyły się w konkurencji sportowej, artystycznej oraz w przygotowaniu projektu mającego przysłużyć się ulepszeniu działań górniczych. Do ostatecznej oceny drużyn wliczały się także punkty ze średniej ocen z przedmiotów zawodowych.

Dyrektor Andrzej Fedurek wyraził radość, że wszystkie drużyny walczyły do końca i nie poddały się, mimo, że już po pierwszych konkurencjach było widać zwycięzcę. Trud się opłacał, bo w tym roku do górskiego ośrodka pojadą dwie drużyny: „Alpha Group”, która zajęła I miejsce oraz „Kauczuk Team”, która zajęła II miejsce. Stało się to możliwe dlatego, że grupy z ZS w Ostrowie Lubelskim nie ukończyły wszystkich konkurencji, ich nagroda główna trafiła więc do Łęcznej.

Nagród było mnóstwo: dyplomy, medale, plecaki i zwycięskie bony. Dyrektor ZSG Arkadiusz Marucha dziękował gościom za przybycie, wyraził również nadzieję, że konkurs będzie dalej z powodzeniem kontynuowany.
Ponieważ uroczystość wręczenia nagród przypadła w Tłusty Czwartek, firma PRG Linter zakupiła dla wszystkich uczniów pączki.

Skład drużyn:
I miejsce – „Alpha Group”: Daniel Roślik, Sebastian Kolbiarz, Adrian Roczon, Jarosław Czubacki, Mateusz Kowalczyk, Jakub Grzegorczyk.
II miejsce – „Kauczuk Team”: Konrad Gołofit, Sebastian Kocowski, Maciej Kolasiński, Marek Uniłowski, Daniel Skowronek, Damian Barczak.
III miejsce – „Patolusie”: Albert Skrobowski, Konrad Gajowiak, Jakub Wyrębek, Michał Krzyżanowski, Łukasz Tryk, Karol Kwiatkowski.