powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

Już po raz trzynasty – 13 marca 2019 roku – w Zespole Szkół Nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie miał miejsce Powiatowy Przegląd Poezji Mówionej i Śpiewanej. Ta cykliczna impreza skierowana jest do uczniów gimnazjów oraz szkół podstawowych, którzy prezentują swoje talenty recytatorskie i wokalne.

Tegorocznej edycji przeglądu patronowały słowa Magdaleny Czapińskiej: „Ucha nadstawiam, słucham jak gra. Muzyka we mnie – w muzyce ja”. Wybór motta i tematyki wpisuje się tym samym w obchody – ustanowionego przez Sejm i Senat Rzeczypospolitej Polskiej – roku Stanisława Moniuszki – wybitnego kompozytora muzyki romantycznej, twórcy opery narodowej i autora przepięknych pieśni. Na uroczystości obecni byli Wicestarosta Powiatu Łęczyńskiego Dawid Kostecki oraz Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Marta Piwońska, która razem z Dyrektorem Szkoły Dariuszem Szafrankiem wręczyła nagrody rzeczowe laureatom przeglądu.

Jury w składzie: Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęcznej Jadwiga Marczewska, emerytowany nauczyciel Zespołu Szkół Nr 2 w Milejowie Elżbieta Machrowska, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Milejowie Mariola Matyjaszczyk, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Milejowie Dominika Kornecka przyznało je następującym uczestnikom:

Kategoria – poezja mówiona:
I miejsce – Ewelina Burzak, Zespół Placówek Oświatowych im. Marii Skłodowskiej – Curie w Trawnikach,
II miejsce – Roksana Wrona, Zespół Placówek Oświatowych im. Marii Skłodowskiej – Curie w Trawnikach,
III miejsce – Magda Miszczuk, Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Białce,
Wyróżnienia – Aleksandra Nieroda oraz Wiktoria Wójcik, Szkoła Podstawowa im. Stanisława Konarskiego w Milejowie.

Kategoria – poezja śpiewana:
I miejsce – Julia Zając, Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Łańcuchowie,
ex aequo Karolina Żuk, Szkoła Podstawowa im. Zgrupowania Partyzanckiego „Jeszcze Polska nie zginęła” w Ludwinie,
II miejsce – Weronika Kawalerska, Szkoła Podstawowa im. Zgrupowania Partyzanckiego „Jeszcze Polska nie zginęła” w Ludwinie,
III miejsce – Wiktoria Nakonieczna, Szkoła Podstawowa im. Natalii Nekraszowej w Jaszczowie.

Przegląd Poezji Mówionej i Śpiewanej przygotowały: Anna Misztal i Wioletta Stradomska.

Wszyscy biorący udział w przeglądzie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast opiekunowie i szkoły okolicznościowe podziękowania.