powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

Szkoły powiatowe mają już opracowaną ofertę na rok szkolny 2019/2020. Rozpoczęły się również Dni Otwarte, podczas których placówki będą miały okazję zaprezentować swoją bazę edukacyjną i kierunki nauczania. Swoją ofertę szkoły przedstawią także na Targach Edukacyjnych w Lublinie, które odbędą się w dniach 14-15 marca.

W tym roku w ofercie naszych szkół dla młodzieży pojawiło się sporo nowych kierunków. Aż trzy nowe kierunki w technikum oferuje w tym roku milejowski „Bolivar”: technik informatyk ze specjalnością informatyka śledcza, technik ekonomista ze specjalnością rachunkowość bankowa i technik handlowiec ze specjalnością e-handel. W odpowiedzi na potrzeby lokalnych pracodawców utworzony zostanie też nowy kierunek w ramach Brażowej Szkoły I stopnia – operator maszyn przemysłu spożywczego pod patronatem Kampol-Fruit. Nowością Technikum w Kijanach jest technik obsługi turystycznej, a w Branżowej Szkole I stopnia – ślusarz. W „Jagiellończyku” można będzie kształcić się w kierunku technik rachunkowości. Nową ofertę dla młodzieży ma również Zespół Szkół w Ludwinie. Nowości w technikum to: technik rachunkowości, technik programista i technik fryzjer, a w Szkole Branżowej I stopnia – pracownik pomocniczy w gastronomii i pracownik pomocniczy fryzjera.

Pierwsze Dni Otwarte odbyły w Zespole Szkół w Ludwinie – 28 lutego .
Harmonogram Dni Otwartych w szkołach Powiatu Łęczyńskiego:
Zespół Szkół w Ludwinie – 28 luty
Zespół Szkół Rolniczych w Kijanach – 28 marca, 26 kwietnia
Zespół Szkół Nr 2 im. S. Bolivara w Milejowie – 29 marca
Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej – 25 kwietnia
Zespół Szkół im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej – 29 kwietnia

W dniach 14-15 marca, nasze szkoły zaprezentują swoją ofertę podczas Targów Edukacyjnych w Lublinie.

PREZENTACJA OFERTY SZKÓŁ: http://www.powiatleczynski.pl/strony,show,5392,oferta-powiatowych-szkol-ponadgimnazjalnych.html