powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

14 i 15 marca prezentowaliśmy ofertę naszych szkół średnich podczas Targów Edukacyjnych w Lublinie. Nasze stoisko było jednym z większych na targach, a oprócz nas kompleksową ofertę swoich szkół przedstawił tylko Powiat Lubelski. Liczne atrakcje przygotowane przez uczniów i nauczycieli budziły duże zainteresowanie odwiedzających.

Na stanowisku Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej wspólnie z uczniami kierunku technik informatyk można było wziąć udział w komputerowych rozgrywkach sportowych. Zaprezentowano również prace wykonane przez techników reklamy. Warto dodać, że zarówno logo jak i materiały promocyjne szkoły są pomysłem zdolnych uczniów „Jagiellończyka”. Szkoła kształci również przyszłych fryzjerów, budowlańców, architektów krajobrazu, księgowych, o czym można było dowiedzieć się z rozdawanych ulotek. Uczennice LO podkreślały zalety nauki w swoim mieście, bez konieczności uciążliwych dojazdów i wiele ciekawych inicjatyw, w które angażują się kreatywni nauczyciele i uczniowie łęczyńskiego „Jagiellończyka”. Uczniowie technikum chwalili się, że ich szkoła wg rankingu „Perspektywy” znajduje się w czołówce najlepszych techników w woj. lubelskim.

Na naszym stoisku nie mogło zabraknąć ubranej w górnicze mundury ekipy z Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej, która obdarowywała odwiedzających woreczkami z węglem na szczęście. Przyszli górnicy, elektrycy, pracownicy przeróbki, ale również wielu innych kierunków politechnicznych chętnie opowiadali o swojej szkole, która może pochwalić się tytułem jednego z najlepszych techników w Polsce i woj. lubelskim wg rankingu Perspektywy. Udział w Targach Edukacyjnych w Lublinie był dla Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej okazją do pochwalenia się nowoczesnym sprzętem, w tym ploterem frezującym sterowanym numerycznie oraz skonstruowaną pod kierunkiem nauczyciela przedmiotów elektrycznych automatyczną bramą przesuwną.
Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej podczas targów prezentował swoją ofertę na dwóch stoiskach – Powiatu Łęczyńskiego i szkół współpracujących z LW „Bogdanka” S.A. Dzięki tej współpracy uczniowie ZSG odbywają praktyki na kopalni w Bogdance, a najlepsi z nich otrzymują wysokie stypendium i mają gwarancję pracy.

Udział w loterii przygotowanej przez Zespół Szkół Nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie był dla uczestników targów okazją do rozmowy z uczniami i zapoznania się z ofertą szkoły, w tym nauką w klasie mundurowej milejowskiego LO, która posiada patronat Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie. Uczniowie „Bolivara” z zaangażowaniem prezentowali ofertę swojej szkoły i opowiadali o jej atutach, do których z pewnością można zaliczyć duże grono podmiotów współpracujących m.in. UMCS, Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie, IPN, ambasady państw ameryki południowej, a od niedawna również firma Kampol – Fruit Sp. z o.o. Podkreślali też bardzo dobrą atmosferę panującą w szkole, szerokie możliwości rozwijania swoich talentów i liczne grono stypendystów.

Na stoisku Zespołu Szkół w Ludwinie można było zmierzyć ciśnienie i BMI, zapoznać się z zasadami pierwszej pomocy, obejrzeć kompozycję florystyczną, przykładowe stylizacje paznokci i profesjonalne fotografie wykonane przez słuchaczy szkoły. Wykwalifikowana kadra i uczniowie Zespołu Szkół w Ludwinie od wielu lat aktywnie angażują się w promocję zdrowego stylu życia, zasad udzielania pierwszej pomocy, rejestrację dawców szpiku, akcje charytatywne. Zobowiązują do tego liczne kierunki w szkołach dla dorosłych, związane z medycyną i świadczeniem usług opiekuńczych.

Słynący z licznych kierunków związanych z gastronomią Zespół Szkół Rolniczych w Kijanach kusił uczestników Targów Edukacyjnych pyszną kawą, wyrobami cukierniczymi i czekoladową fontanną. Uznanie odwiedzających stoisko budziły również piękne dekoracje wykonane z warzyw i owoców. Nic w tym dziwnego, ponieważ w szkole uczą się przyszli cukiernicy, piekarze, kucharze, technicy żywienia i usług gastronomicznych.
Hotelowa zastawa śniadaniowa zaprezentowana przez Zespół Szkół Rolniczych w Kijanach przypominała o licznych kierunkach w ofercie szkoły związanych z turystyką: lingwistyczne LO, technik hotelarstwa, technik obsługi turystycznej
W stałej ofercie szkoły są również propozycje dla planujących związać swoją przyszłość z rolnictwem, architekturą krajobrazu i mechaniką.

Pełną ofertę wszystkich szkół znajdziecie na naszej stronie internetowej: PRZEJDŹ