powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

We wtorek 5 lutego 2019 r. przed Zespołem Szkół Górniczych w Łęcznej zaparkował samochód prezentacyjny Wago. W tym nietypowym centrum szkoleniowym na kółkach uczniowie wszystkich klas elektrycznych szkoły górniczej odbyli godzinne zajęcia lekcyjne.

Przyszli elektrycy zapoznali się z historią firmy WAGO oraz jej nowoczesną techniką zaciskową. Obejrzeli prezentację pokazującą zalety produktów firmy, wykonanych na bazie niezawodnej i bezpiecznej technologii sprężynowej.
Zajęcia z uczniami prowadził specjalista ds. prezentacji Radosław Ogiński.

  • Rozmawiamy o połączeniach elektrycznych, szczególnie opartych o technologię sprężynową – mówił. – Ciągle wykorzystywane są inne techniki łączenia przewodów, które wykazują gorsze parametry techniczne, tutaj chcemy zaprezentować zalety i wady różnych typów połączeń. Specjalizujemy się nie tylko w połączeniach elektrycznych ale też interesuje nas automatyka i sterowniki.

Samochód Wago to jednocześnie wystawa wyrobów firmy. Na ścianach wyeksponowane zostały grupy asortymentowe, od złączek listwowych po komponenty do automatyki. W umieszczonym w podłodze kanale, przykrytym przeźroczystą szybą, można obserwować techniczne i funkcjonalne możliwości systemu WINSTA®.