7 marca w Starostwie Powiatowym w Łęcznej odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów najlepszym uczniom szkół powiatowych za wybitne osiągnięcia i wyniki w nauce, uzyskane w I semestrze roku szkolnego 2018/2019. Stypendia otrzymało łącznie 20 osób.

Najliczniejszą grupę wśród nagrodzonych za wyniki w nauce stanowią uczniowie milejowskiego „Bolivara”- 10 osób. Uczennica tej szkoły – Jessica Marczak – ma również najwyższą średnią ze wszystkich uczniów szkół powiatowych. Stypendium za wybitne osiągnięcia artystyczne najliczniej zdobyli uczniowie Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej – 4 osoby.

Stypendia w obecności Wicestarosty Dawida Kosteckiego, Sekretarza Powiatu Michała Pelczarskiego, Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Marty Piwońskiej, a także dyrektorów szkół i rodziców wręczył Starosta Krzysztof Niewiadomski. Starosta pogratulował i pochwalił uczniów za tak dobre wyniki w nauce i osiągnięcia artystyczne. Podkreślił swoją dumę, iż nasze szkoły mają tak liczne grono dobrych uczniów, którzy wyróżniają się nie tylko w skali powiatu, ale także województwa i kraju. Wśród nich są stypendyści Prezesa Rady Ministrów, Marszałka Województwa Lubelskiego, a także laureaci wojewódzkich i krajowych konkursów.

Stypendyści:
Zespół Szkół Nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie

1. Jessica Marczak – średnia 5,50;
  2. Laura Kubić – średnia 5,33, II miejsce w ogólnopolskim konkursie na pracę multimedialną „Niepodległa”;
  3. Magdalena Kosierb – średnia 5,13;
  4. Karolina Panuś – średnia 5,12;
  5. Angelika Kuzyra – średnia 5,00;
  6. Karolina Piorun – średnia 5,00;
  7. Patryk Widzińsk i- średnia 5,00;
  8. Sylwia Grela- średnia 5,00;
  9. Weronika Misiak – średnia 5,00;
  10. Aleksandra Ryś – średnia 5,00.

Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej

1. Daniel Roślik – średnia 5,15;
  2. Adrian Roczon – średnia 5,08;
  3. Kacper Kociuba – średnia 5,08;
  4. Mateusz Rudnicki – średnia 5,00.

Zespół Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej

1. Gabriela Staniak – średnia 5,00;
  2. Helena Walkowska – średnia 5,00;
  3. Jolanta Brzostowska – I miejsce w Wojewódzkim Konkursie na prezentację multimedialną „Niepodległa, Nasza, Jedyna”;
  4. Weronika Pyszyńska – Tytuł laureata w dwudziestej pierwszej edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Poezji Jesienne Debiuty Poetyckie;
  5. Anna Sachadyń – II miejsce w ogólnopolskim konkursie „Zaprojektuj miejsce do czytania przy twojej szkole”;
  6. Alan Wolski – Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Grafiki Komputerowej „Wyraź to w PIXEL-Ach!”.

Uroczyste wręczenie stypendiów było również okazją do podziękowania Zespołowi Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej za opracowanie logo przypadającego w tym roku 20-lecia Powiatu Łęczyńskiego, które wykonali uczeń – Alan Wolski oraz nauczyciel – Małgorzata Szram.