powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

W Zespole Szkół im. 7 Pułku Ułanów Lubelskich w Cycowie 12.03.2019 odbyła się prezentacja szkół średnich prowadzonych przez Powiat Łęczyński. W spotkaniu uczestniczyła młodzież z terenu gminy Cyców. Uczniowie zapoznali się z ofertą Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej, Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej, Zespołu Szkół Rolniczych w Kijanach i Zespołu Szkół w Ludwinie.

Nowe kierunki , programy stypendialne i – w niektórych przypadkach – gwarancja zatrudnienia po zakończeniu szkoły dla najlepszych uczniów czynią ofertę naszych szkół atrakcyjną. Każda ze szkół kierowana chęcią pokazania się z jak najlepszej strony przygotowała ciekawe stoiska cieszące się dużym zainteresowaniem młodzieży. Szkoła w Kijanach częstowała własnymi wypiekami i fontanną czekoladową. „Jagiellończycy” przygotowali ciekawą prezentację multimedialną o aktualnej ofercie szkoły. Wszystkie materiały promocyjne szkoły opatrzone zostały własnym logotypem opracowanym przez uczniów. Dzięki szkole z Ludwina młodzież mogła wykonać profesjonalne zdjęcia fotograficzne oraz skorzystać z zabiegu manicure. Młodzi górnicy zaciekawiali zgromadzonych skonstruowaną pod kierunkiem nauczyciela przedmiotów elektrycznych automatyczną bramą przesuwną. Miłym akcentem wizyty na stoisku było rozdawanie pięknie opakowanych węgielków na szczęście.

Została przeprowadzona również lekcja wychowania obywatelskiego, którą poprowadził Wicestarosta Dawid Kostecki. Młodzież miała możliwość wzięcia czynnego udziału w spotkaniu. Wicestarosta przybliżył zadania i zasady funkcjonowania samorządu terytorialnego w społeczeństwie obywatelskim oraz uzmysłowił młodym wagę wyboru jaki stoi przed nimi – wyboru ścieżki zawodowej i możliwości kreowania własnej przyszłości.
Poruszając temat edukacji obywatelskiej, Wicestarosta nie zapomniał odwiedzić Izby Tradycji w Cycowie, gdzie upamiętnione zostały dzieje bitwy Cycowskiej i walecznej postawy 7 Pułku Ułanów Lubelskich.

Dziękujemy Wójtowi Gminy Cyców Wiesławowi Pikule za pomoc w transporcie młodzieży ze szkół w Garbatówce, Stawku i Malinówce do Cycowa, a także Dyrektorowi Zespołu Szkół w Cycowie Zbigniewowi Rutkowskiemu za zorganizowanie spotkania.