powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

12 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Łęcznej odbyła się X Edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu „Trzymaj Formę!”.

Konkurs adresowany do uczniów klas VII-VIII oraz klas gimnazjalnych już na stałe zagościł w kalendarium imprez naszego powiatu. Spełnia bardzo istotną rolę edukacyjną. Integruje środowisko uczniów we wspólnych działaniach na rzecz zdrowia.

W dziesiątej edycji konkursu uczestniczyły drużyny z następujących szkół:
• Szkoła Podstawowa nr 4 w Łęcznej,
• Szkoła Podstawowa w Nadrybiu,
• Szkoła Podstawowa w Jaszczowie,
• Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej,
• Zespół Szkół w Cycowie,
• Gimnazjum w Ludwinie,
• Gimnazjum w Puchaczowie
• Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Podgłębokiem.

Uczestnicy konkursu rywalizowali w konkursie wiedzy oraz konkurencjach sportowych. Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców konkursu.
Pierwsze miejsce zdobyli uczniowie z Zespołu Szkół w Cycowie pod opieką Pana Tomasza Oziemczuka, drugie miejsce uczniowie Szkoły Podstawowej w Jaszczowie pod opieką Pana Marcina Skrzypczaka natomiast trzecie miejsce uczniowie Gimnazjum w Ludwinie pod opieką Pani Agnieszki Lipko.

Podczas konkursu uhonorowano również laureatów konkursu plastycznego na plakat.
Wyniki konkursu
I miejsce ex aequo
Marcel Ulewicz – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Łęcznej
Natalia Chruściel – Szkoła Podstawowa w Puchaczowie
II miejsce ex aequo
Katarzyna Martyn – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Podgłębokiem
Patryk Mazur – Szakoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej
III miejsce ex aequo
Aleksandra Niewolska – Gimnazjum w Puchaczowie
Oliwia Czubacka Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej

Wyróżnienia: Karolina Bąk -Szkoła Podstawowa nr 4 w Łęcznej, Nikola Golan- Gimnazjum w Puchaczowie, Weronika Baryła -Szkoła Podstawowa w Nadrybiu, Katarzyna Skalska- Szkoła Podstawowa w Puchaczowie

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody z rąk Wicestarosty Dawida Kosteckiego, Elżbiety Piłki z PSSE w Łęcznej oraz Katarzyny Antas z Urzędu Miejskiego w Łęcznej.
Wicestarosta pogratulował wspaniałych talentów plastycznych, wiedzy i osiągnięć uczniów w zmaganiach sportowych oraz inicjatywy jaką było zorganizowanie kolejnej edycji konkursu. Specjalne podziękowania otrzymali także nauczyciele przygotowujący swoich podopiecznych do konkursu. Do gratulacji Wicestarosta dołączył również życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Fundatorzy nagród: Starostwo Powiatowe w Łęcznej, Urząd Miejski w Łęcznej, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Łęcznej.