powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

Tłusty Czwartek Zespole Szkół w Ludwinie odbył się w całkiem nowej odsłonie. 28 lutego w szkole odbyło się spotkanie uczniów klas trzecich Gimnazjum Publicznego w Ludwinie i uczniów klas ósmych szkół podstawowych z Dratowa, Ludwina, Nadrybia, Ostrówka, Piaseczna i Zezulina oraz dyrektorów, nauczycieli, wychowawców i rodziców z Wicestarostą Dawidem Kosteckim, który poprowadził lekcję wychowania obywatelskiego.

W trakcie zajęć poruszane były zagadnienia dotyczące roli samorządu terytorialnego w społeczeństwie obywatelskim, w szczególności podział terytorialny (gmina, powiat, województwo), kompetencje samorządu oraz zadania powiatu. Wicestarosta zapoznał uczniów ze strukturą i specyfiką szkolnictwa zawodowego, uświadomił również, jak ważny jest wybór ścieżki zawodowej i zaprezentował ofertę edukacyjną Zespołu Szkół w Ludwinie.

W czasie spotkania jego uczestnicy poznali bazę lokalową szkoły. Otworem dla uczniów stały pracownie: m.in. medyczna, kosmetyczna, gastronomiczna, językowa i informatyczna. Goście zwiedzili również studio fotograficzne, gdzie słuchaczki kursu technik fotografii i multimediów prezentowały sprzęt fotograficzny i wykonywały zdjęcia grupowe, które będą zapewne miłą pamiątką spotkania. Zainteresowanie wszystkich wzbudziła wystawa pokonkursowa: „Zauroczeni pięknem ziemi łęczyńskiej” wyeksponowana na korytarzu szkolnym. Niewątpliwą atrakcją był także pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzony przez lek. med. Sławomira Gałaszkiewicza – nauczyciela Zespołu Szkół w Ludwinie. Na zakończenie spotkania na wszystkich czekały pyszne pączki, nieomylny znak, że to Tłusty Czwartek.