powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

9 listopada 2018 r. w Milejowie odbyło się uroczyste otwarcie siłowni plenerowych na terenie szkolnym, przy okazji uroczystości z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości.

Natomiast na terenie Zespołu Szkół Rolniczych w Kijanach uroczyste otwarcie miało miejsce 14 listopada 2018 r. również przy okazji uroczystości upamiętniających odzyskanie Niepodległości. Uroczystego otwarcia Otwartej Strefy Aktywności przy Zespole Szkół nr 2 im. S. Bolivara w Milejowie dokonał Starosta Powiatu Łęczyńskiego – Roman Cholewa wraz z dyrektorem Zespołu Szkól Dariuszem Szafrankiem.
Strefa zlokalizowana przy Zespole Szkół im. Simona Bolivara w Milejowie Osadzie, zajmuje powierzchnię 240 m2, składa się z siłowni plenerowej na 6 urządzeń, w tym urządzenia podwójne: orbitrek, wioślarz, motylek, koło Tai-Chi, twister i wahadło, rowerek, biegacz, oraz ze strefy relaksu składającej się z 4 ławek, urządzeń do gier: stolika do gier w szachy/warcaby, gry w kółko i krzyżyk oraz z nasadzeń dookoła korzystających ze strefy.

W Kijanach uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Starosta Roman Cholewa, przy udziale Pań: Doroty Szczęsnej Wójta Gminy Spiczyn i Jolanty Wąsali – Dyrektor Zespołu Szkól w Kijanach.
Tutaj powstała strefa w wariancie rozszerzonym, na powierzchni 305 m2: siłownia plenerowa, w skład której wchodzą: jeździec, biegacz, podwójne wyciskanie wyciąg górny, drabinka i podciąg nóg, orbitrek, podwójna ławka, nasadzenia do gier edukacyjnych montowane na stałe (szachy/warcaby), gra w kółko i krzyżyk, nasadzenia roślin. Dodatkowo dla najmłodszych wybudowany został plac zabaw wraz z ogrodzeniem panelowym z furtką i bramą składający się z zestawu sprawnościowego, wagi i piramidy linowej. Jest to szczególnie pożądana część inwestycji, ze względu na dzieci – podopiecznych placówki Opiekuńczo- Wychowawczej w Kijanach, której siedziba sąsiaduje bezpośrednio z terenem inwestycji.

Powstałe siłownie, mimo umiejscowienia ich na terenach placówek szkolnych i wychowawczych są ogólnodostępne, korzystać z nich będą mogą wszyscy mieszkańcy miejscowości. Inwestycja ta jest zgodna z Programem rozwoju małej infrastruktury sportowo – rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym, służyć będzie różnym grupom wiekowym, tworząc przestrzeń do aktywności sportowej, sprzyjającej międzypokoleniowej integracji społecznej.

Na budowę obydwu stref Powiat Łęczyński uzyskał z Ministerstwa Sportu dofinansowanie w ramach Program Rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) – edycja 2018. Łączna kwota dofinansowania ze środków Ministerstwa Sportu wynosi 64 800 zł, pozostała kwotę tj. 88 984,00 zł Powiat sfinansował ze środków własnych.