powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

18.11.2018 r. 18-osobowa delegacja sportowców reprezentujących Powiat Łęczyński z gmin: Milejów, Łęczna, Ludwin i Cyców wzięła udział w Halowych Igrzyskach Seniorów 2018 we Włodawie zajmując bardzo dobre 2 miejsce w końcowej klasyfikacji (na 6 powiatów biorących udział).

Ekipie sportowców z ziemi łęczyńskiej przewodniczył Ryszard Kurzępa.
Na najwyższym stopniu podium stanęła zawodniczka w tenisie stołowym Barbara Chodoń. Sztafeta kobiet w wyścigu okrężnym na hulajnogach zajęła 3 miejsce (Bożena Jędruszak, Małgorzata Kalinowska, Krystyna Staniak, Barbara Chodoń). W rzucie lotką do tarczy Krystyna Staniak zajęła 1 miejsce, a Stanisław Bosak zajął 2 miejsce. W rzutach do kosza Andrzej Kawalec zajął 1 miejsce. Drużyna piłki nożnej (żółte koszulki) zajęła 1 miejsce (Zbigniew Kocowski, Andrzej Kawalec, Stanisław Paszkiewicz, Stanisław Bosak, Świca Zdzisław, Świca Dariusz, Tadeusz Gmurkowski , Adam Duklewski, Mirosław Kowalik, Kazimierz Brzozowiec). Wszyscy walczyli dzielnie jeszcze w innych dyscyplinach.
Halowe Igrzyska wygrała ekipa ze Świdnika.