powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łęcznej informuje, iż w dniu 1 grudnia 2018 roku (sobota) w godz. 9:00 do 14:00 odbędzie się w siedzibie biura w Łęcznej przy ul. Krasnystawskiej 54 dzień konsultacji, którego celem jest szeroka informacja dla zainteresowanych możliwością zarejestrowania Koła Gospodyń Wiejskich oraz ubiegania się o pomoc finansową.

W dniu 28 listopada weszła w życie ustawa z dnia 9 listopada 2018 r. o kołach gospodyń wiejskich (Dz. U. poz. 2212). Art. 34 pkt 2 tej ustawy daje pierwszeństwo rejestracji w okresie miesiąca od wejścia w życie ustawy kołom gospodyń wiejskich działającym na podstawie dotychczasowych przepisów. Po tym terminie będą rejestrowane koła tylko po jednym na terenie jednej wsi według kolejności zgłoszenia.
Powołany przy Biurze Powiatowym ARiMR Pełnomocnik do spraw kół gospodyń wiejskich będzie codziennie w godzinach pracy biura udzielał informacji na temat rejestracji i zasad działania kół oraz ubiegania się o pomoc finansową.