powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

Z okazji Barbórki wszystkim górnikom w dniu ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia oraz opieki św. Barbary.

List Starosty Łęczyńskiego z okazji Dnia Górnika złożony na ręce Artura Wasila – Prezesa Zarządu LW „Bogdanka S.A.

Z okazji górniczego święta wszystkim pracownikom Lubelskiego Węgla „Bogdanka” S.A. składam najserdeczniejsze życzenia. Jest mi niezmiernie miło, że w tym roku mam zaszczyt wspólnie z Wami obchodzić Barbórkę, gdyż górnictwo to najważniejszy dla powiatu łęczyńskiego sektor gospodarki, który od ponad 35 lat determinuje sytuację ekonomiczną i rozwój całego regionu.

Kolejny rok, dzięki zaangażowaniu i ciężkiej pracy wszystkich członków załogi, Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A. to lider w branży górniczej – zarówno pod względem osiąganych wyników jak i wdrażania nowoczesnych rozwiązań. Potwierdza to ponowne wyróżnienie „Bogdanki” tytułem „Tego, który zmienia polski przemysł”. Warto również podkreślić aktywną działalność kopalni w sferze społecznej, m.in. wspieranie licznych przedsięwzięć edukacyjnych, kulturalnych i sportowych, propagowanie idei honorowego krwiodawstwa, dbałość o bezpieczeństwo pracowników i ochronę środowiska.

W imieniu nowych władz Powiatu Łęczyńskiego dziękuję za dotychczasowe wsparcie dla Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej, jednocześnie deklarując pełną gotowość do dalszej współpracy. Mam nadzieję, że dzięki naszemu współdziałaniu absolwenci tej szkoły będą doskonale przygotowani do wykonywania swojego zawodu, w pełni spełniając Państwa oczekiwania jako pracodawcy. Licząc na pełne zrozumienie i kooperację w różnych dziedzinach, mam nadzieję że nasza współpraca będzie układała się wzorcowo, przynosząc korzyści obydwu stronom.

W tym wyjątkowym dniu całej braci górniczej jeszcze raz życzę wszelkiej pomyślności. Jestem pewien, że dzięki wiedzy i umiejętnościom władz Spółki, Waszą kopalnię czeka kolejny dobry rok.
Z górniczym pozdrowieniem „Szczęść Boże”.

Krzysztof Niewiadomski
Starosta Łęczyński