powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

3 grudnia Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej obchodził szkolną Barbórkę. Na uroczystość przybyło wielu gości, wśród których nie zabrakło Prezesa Zarządu LW „Bogdanka” S.A. Artura Wasila oraz przedstawicieli związków zawodowych.

W swoim przemówieniu Starosta Krzysztof Niewiadomski podkreślił: „Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej powstał, by kształcić wykwalifikowaną kadrę dla kopalni, o co wspólnie dbają pracownicy szkoły, władze Powiatu Łęczyńskiego oraz Lubelskiego Węgla „Bogdanka” S.A. (…) W imieniu nowych władz Powiatu Łęczyńskiego zapewniam, że dalej będziemy dbać o rozwój Waszej szkoły i liczę na dobrą współpracę w tym zakresie zarówno ze społecznością szkolną, jak i całą branżą górniczą.”

Jak co roku, w czasie uroczystości wręczone zostały nagrody w barbórkowych konkursach: Konkursie Wiedzy o Świętej Barbarze i Tradycjach Górniczych oraz w Konkursie Wiedzy z Przepisów BHP w Górnictwie. Dyrektor ZSG w Łęcznej Arkadiusz Marucha pasował pierwszoklasistów na pełnoprawnych adeptów szkoły górniczej. W imieniu społeczności szkoły uczniowie złożyli życzenia dla górników, a ks. Marcin Pyda poprowadził modlitwę w intencji górników, także tych którzy odeszli już na wieczną szychtę.

Zarówno władze Powiatu Łęczyńskiego jak i reprezentanci ZSG w Łęcznej 4 grudnia wezmą udział w głównych obchodach Dnia Górnika, zorganizowanych przez LW „Bogdanka” S.A.