powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

Łęczna, 19.10.2015r.

Pytania i odpowiedzi nr 3 Wykonawcy wszyscy

ZP.SP.O.272.4.7.2015

Dyrektor Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Łęcznej informuje, iż w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn.: zakup jednej sztuki fabrycznie nowego autobusu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych wpłynęły następujące kolejne pytania:

  1. Czy z uwagi na wielkość pojazdu i możliwości techniczne zamawiający dopuści zamiast platformy najazdowej aluminiowe najazdy z bieżnią antypoślizgową o długości około 280cm z możliwością składania teleskopowego (zsuwania) i chowania w specjalnym schowku pod podłogą przedziału pasażerskiego?
  2. Zwracam się do Pani z uprzejmą prośbą o ponowne rozważenie naszego wniosku z dnia 14.10.2015r. dotyczącego wprowadzenia wymogu tylnych kół bliźniaczych w autobusie będącym przedmiotem postępowania przetargowego nr ZP.SP.O.272.4.7.2015.
    Odpowiedź Zamawiającego, jakoby koła bliźniacze znacznie zwiększały koszty eksploatacji jest nie do końca prawdziwa. Koszty oczywiście wzrosną, ale w stopniu minimalnym i praktycznie nieodczuwalnym w porównaniu z całokształtem kosztów eksploatacji autobusu.
    Natomiast porównując koła pojedyncze i bliźniacze, różnica w zakresie poziomu bezpieczeństwa jest istotna i wręcz bezdyskusyjna.
    Zatem Zamawiający organizując postępowanie przetargowe na dostawę autobusu, powinien bezpieczeństwo przewożonych osób traktować priorytetowo.
    Zważywszy ponadto, że przedmiotowy pojazd będzie przewozić osoby niepełnosprawne, problem bezpieczeństwa dodatkowo musi być potraktowany szczególnie.
    Takiego poziomu bezpieczeństwa koła pojedyncze zdecydowanie nie zapewnią.

W odpowiedzi wyjaśniam:
Ad. 1.) NIE. Preferujemy tylko platformę najazdową.
Ad. 2) Podtrzymujemy naszą poprzednią odpowiedź, dopuszczamy możliwość
zastosowania kół bliźniaczych w oferowanym autobusie.