Ustawa z dnia 5 czerwca 1998 roku o samorządzie powiatowym daje możliwość udziału mieszkańca powiatu w debacie nad raportem. Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos
w debacie nad raportem, składa do Przewodniczącego Rady Powiatu w Łęcznej pisemne zgłoszenie (załącznik – wzór zgłoszenia) poparte podpisami co najmniej 150 osób.

Zgłoszenie składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiony raport o stanie powiatu. Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania zgłoszenia przez Przewodniczącego Rady Powiatu. Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15.

Debata nad raportem odbędzie się na sesji Rady Powiatu w Łęcznej: w dniu 26 czerwca 2024r. o godz. 9.00