PZAZ.XI.272.1.8.2016 Łęczna, dnia 09.12.2016r.

Zainteresowani Wykonawcy
Pytania i odpowiedzi nr 1 do zapytania ofertowego.

Dotyczy: Zapytania ofertowego na zakup i sukcesywne dostawy artykułów chemii profesjonalnej do siedziby Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Łęcznej
Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego wpłynęło następujące pytanie, na które udzielono odpowiedzi:

Pyt.1 Wzór umowy par. 1 ust. 1. Prosimy o doprecyzowanie zapisu: „(…) w terminie 2 dni (…)” poprzez zapis: „(…) w terminie 2 dni roboczych (pon. – piąt.) (…)”.
Ad.1 Zamawiający wyraża zgodę na zmianę zapisu par.1 ust.1 umowy proponowanej treści.

Pyt.2 Wzór umowy par. 6 ust. 1. Prosimy o zmianę zapisu: „(…) w wysokości 1,0 % wynagrodzenia umownego brutto ustalonego w par. 1 ust. 2 umowy (…)” na zapis: „(…) w wysokości 0,5 % wartości brutto dostawy, której opóźnienie dotyczy (…)”.
Ad.2. Zamawiający wprowadza nowy zapis par.6 ust.1 w brzmieniu: W razie niewykonania dostawy w terminie i miejscu ustalonym w umowie Wykonawca zapłaci Zamawiającemu karę umowną w wysokości 10,0 % wartości brutto dostawy, której opóźnienie dotyczy.

Pyt.3. Wzór umowy par. 6 ust. 2. Prosimy o zmianę zapisu: „(…) w wysokości 10% wynagrodzenia umownego brutto określonego w par. 1 ust. 2” na zapis: „(…) w wysokości 10% wynagrodzenia umownego brutto z niezrealizowanej części umowy”.
Ad.2 Zamawiający nie wyraża zgody na zmianę zapisu par.6 ust.2 umowy.

Zamawiający informuje, że pytania oraz odpowiedzi stają się integralną częścią zapytania ofertowego i będą wiążące przy składaniu ofert.