Powiat Łęczyński  otrzymał dotacje celową z budżetu państwa w roku 2023 na dofinansowanie zadania pn. „Zakup wyposażenia do bursy szkolnej i zagospodarowanie terenu wokół Powiatowego Centrum Aktywności Społeczno-Kulturalnej w Łęcznej”.

Wysokość otrzymanej dotacji: 520 512,83

Wartość całości zadania: 908 240,86 zł

W ramach inwestycji zakupiono niezbędne meble stanowiące wyposażenie pomieszczeń bursy . Ponadto w ramach zadania zakupiono sprzęt multimedialny, AGD i RTV. Dodatkowo dokonano zakupu wyposażenia kuchni i stołówki oraz rolet okiennych do pokoi.
Zakres zagospodarowania terenu wokół nieruchomości obejmował m.in. wykonanie nowego ogrodzenia panelowego oraz zakup i montaż drobnych elementów infrastruktury zewnętrznej.

Umowa nr 989 z dnia 07.07.2023 r. w sprawie udzielenia dotacji celowej z budżetu państwa w roku 2023 na dofinansowanie zadania pn.: „Zakup wyposażenia do bursy szkolnej i zagospodarowanie terenu wokół Powiatowego Centrum Aktywności Społeczno-Kulturalnej w Łęcznej”