10.10.2024 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łęcznej nastąpiło Powołanie Członków Rady Seniorów Powiatu Łęczyńskiego.

Radę Seniorów powołano zgodnie z Uchwałą Nr XLVIII/411/2023 Rady Powiatu w Łęcznej z dnia 28 czerwca 2023 r.

Celem Rady jest:

reprezentowanie interesów seniorów wobec władz samorządowych i innych instytucji;
współpraca przy tworzeniu i realizacji lokalnych programów dla seniorów;
promowanie aktywnego i zdrowego stylu w trakcie jesieni życia;
wspieranie szkoleń i form edukacji dla osób starszych;
budowanie społeczności seniorów i integracja międzypokoleniowa.

Pragniemy przedstawić Państwu wyjątkowych członków nowo powołanej Rady Seniorów Powiatu Łęczyńskiego:

Jan Baczyński vel Mróz- Przewodniczący
Krystyna Wiśniewska- Wiceprzewodnicząca
Teresa Kowalska- Sekretarz
Wojciech Szymański
Zbigniew Sadowski
Elżbieta Bronisz
Wiesław Pikuła
Bożena Siuda
Kazimierz Tkaczyk
Maria Frydrycka
Teresa Susz
Maria Olejniczak
Anna Hartfil
Adam Grzesiuk
Maria Kwiatkowska
Zdzisław Niedźwiadek
Barbara Grelak

Bogate doświadczenie życiowe i zawodowe stawiają naszych radnych seniorów w roli kluczowych doradców przy podejmowaniu ważnych decyzji dotyczących rozwoju naszej społeczności.

Nowo powołana Rada Seniorów będzie działała jako platforma konsultacyjna, która wniesie swoje perspektywy do działań podejmowanych przez władze powiatowe.

Gratulujemy wszystkim nowym członkom Rady Seniorów i życzymy im owocnej pracy oraz wielu udanych inicjatyw na rzecz naszego powiatu.

Dziękujemy za obecność wszystkim uczestnikom dzisiejszego wydarzenia i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.