Zakończenie roku szkolnego w placówkach oświatowych powiatu łęczyńskiego

Dziś zakończyliśmy rok szkolny 2023/2024 uroczystą mszą św. w kościele św. Barbary w Łęcznej. Wspaniała atmosfera i piękne kazanie były doskonałym wstępem do tego wyjątkowego dnia.

Po ceremonii, przedstawiciele powiatu łęczyńskiego odwiedzili nasze szkoły powiatowe:

• Starosta łęczyński Pan Daniel Słowik wziął udział w zakończeniu roku w Zespole Szkół Górniczych oraz w Zespole Szkół im. Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej. Starosta osobiście pogratulował uczniom ich osiągnięć i podziękował nauczycielom za ich ciężką pracę i poświęcenie. Podkreślił, jak ważna jest edukacja w rozwoju młodzieży i jak wielki wkład w tę misję mają dyrektorzy oraz pracownicy szkół. Na zakończenie życzył wszystkim spokojnych i bezpiecznych wakacji, pełnych radości i zasłużonego odpoczynku.
  • Wicestarosta łęczyński, Pan Michał Woźniak, pożegnał osobiście uczniów i pracowników Szkoły Mistrzostwa Sportowego Górnika Łęczna. W swoim przemówieniu podkreślił, jak ważne jest łączenie edukacji z pasją sportową i wyraził swoje uznanie dla osiągnięć uczniów tej szkoły. Życzył im dalszych sukcesów zarówno na polu naukowym, jak i sportowym, oraz bezpiecznych wakacji.
  • W Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach swoją obecnością zaszczyciła Skarbnik Powiatu Pani Wioletta Wachewicz. Podczas swojego wystąpienia wyraziła wyrazy uznania dla całej społeczności szkolnej za ich zaangażowanie i sukcesy w mijającym roku szkolnym. Podziękowała nauczycielom za ich wkład w edukację młodzieży oraz życzyła wszystkim udanych wakacji.
  • Rok szkolny żegnali również wychowankowie Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Łęcznej oraz wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Podgłębokiem.

Starosta Łęczyński składa na ręce wszystkich dyrektorów powiatowych placówek oświatowych, pracowników, uczniów i rodziców oraz opiekunów prawnych ogromne podziękowania za nieustające zaangażowanie i ciężką pracę przez cały rok. Dzięki ich wysiłkom nasze szkoły są miejscem, gdzie młodzież może rozwijać swoje talenty i zdobywać wiedzę w przyjaznym i wspierającym środowisku.

Życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom oświaty spokojnych i bezpiecznych wakacji, pełnych radości i zasłużonego odpoczynku. Mamy nadzieję, że wrócicie we wrześniu z nową energią i gotowością do podejmowania nowych wyzwań!

Jeszcze raz dziękujemy i do zobaczenia we wrześniu!