Częścią artystyczną przygotowaną przez wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Podgłębokiem rozpoczęła się konferencja upamiętniająca 41. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

Prelegenci prowadzili dyskusję panelową na temat znaczenia tego trudnego czasu i dzielili się wspomnieniami, natomiast Józef Matysiak – przedstawiciel Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Internowanych w Obozach Wojskowych w latach 1982-1984, opowiadał o obozach, oraz wyzwaniach, z którymi musiał się zmierzyć podczas stanu wojennego.

Konferencja skierowana była głównie do młodszego pokolenia, dlatego na Sali znalazły się reprezentacje szkół średnich prowadzonych przez Powiat. Ponadto słuchaczami byli przedstawiciele jednostek powiatowych. W spotkaniu brali również udział: Starosta Łęczyński Krzysztof Niewiadomski, Wicestarosta Michał Pelczarski Sekretarz Powiatu Wioletta Wachewicz oraz Przewodniczący Rady Powiatu Arkadiusz Biegaj.