Za nami II Powiatowe Dyktando im. prof. Walerego Pisarka w Zespole Szkół Nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie.

Walery Pisarek, wybitny językoznawca, urodził się w Małopolsce, ale kilkanaście lat swojego życia spędził na ziemi łęczyńskiej. To właśnie w szkole, do której przed laty uczęszczał, zorganizowano dyktando, napisane przez ks. prof. Wiesława Przyczynę, przyjaciela Pisarka.

W tegorocznej edycji wzięło udział ok. 50 uczestników, w tym Wicestarosta Łęczyński Michał Pelczarski, dyrektorzy jednostek powiatowych, kadra pedagogiczna, jak i uczniowie szkół z terenu powiatu.

Podczas wydarzenia gościliśmy Pana Piotra Patkowskiego Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Finansów, Głównego Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych.

Serdeczne dziękujemy Towarzystwu Przyjaciół Milejowa, Kadrze ZS nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie, a także Kole Gospodyń Wiejskich w Jaszczowie, za współorganizację wydarzenia i ufundowanie nagród.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.