21 maja 2022 r. w Kijanach uczczono pamięć kpt. Zdzisława Brońskiego ps. ”Uskok”.

Uroczystości związane z 73. rocznicą śmierci Brońskiego zostały zainicjowane i zorganizowane przez Norberta „Smołę” Smolińskiego oraz FG PATRIA ŁĘCZNA. Hołd „Uskokowi” oddali również Starosta Łęczyński Krzysztof Niewiadomski, Członek Zarządu Powiatu Łęczyńskiego Michał Woźniak, Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do Spraw Ochrony Dziedzictwa Narodowego i Spraw Kombatantów Waldemar Podsiadły, prof. Tomasz Panfil z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie, przedstawiciele jednostek i szkół powiatu łęczyńskiego, oraz wielu organizacji i zrzeszeń o charakterze patriotycznym z całej Polski. Modlitwie podczas uroczystości przewodniczył ks. proboszcz Parafii św. Anny w Kijanach, Piotr Melko.

Po uroczystości na cmentarzu, uczestnicy obchodów odwiedzili Izbę Pamięci Żołnierzy Niezłomnych w Witaniowie. Była to okazja do obejrzenia nowej wystawy „Niezłomna, wyklęta, przywrócona pamięci. Danuta Siedzikówna INKA 1928-1946” dostępnej w Izbie.