Dni Otwarte Funduszy Europejskich, które w tym roku przypadają 25-27 września 2020 r. to ogólnopolska akcja, która ukazuje jak wiele zmienia się wokół nas, w naszym codziennym życiu dzięki Funduszom Unii Europejskiej. To już siódma edycja, jednak pierwsza tak wyjątkowa, ponieważ w całości przeprowadzana on-line.

To właśnie w te trzy dni będzie można skorzystać z mnóstwa atrakcji, które przygotowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej we współpracy z Urzędami Marszałkowskimi wszystkich województw oraz instytucjami wdrażającymi Fundusze Europejskie w Polsce.

Na stronie www.dniotwarte.eu pojawią się m.in. koncerty, pokazy, łączenia na żywo z różnych zakątków Polski, wirtualne wycieczki, warsztaty, konkursy i quizy, webinaria  oraz wiele, wiele innych ciekawych wydarzeń. Rozstrzygnięte zostaną także dwa konkursy z cennymi nagrodami, które wystartowały w ostatnich dniach sierpnia.

Akcja jest częścią szerszej kampanii prowadzonej przez Komisję Europejską: #europeinmyregion.