9 października 2024 r. w Starostwie Powiatowym w Łęcznej odbyła się konferencja inaugurująca działania na rzecz stworzenia turystycznej marki Polesia, która pozwoli na skuteczną promocję jego unikalnych walorów przyrodniczych, kulturowych i historycznych.

Została ona zorganizowana przez Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Starostwo Powiatowe w Łęcznej, Urząd Miejski w Łęcznej i Instytut Rozwoju Samorządu Terytorialnego Województwa Lubelskiego.

Podczas konferencji zaprezentowane zostały główne atuty regionu, założenia przedsięwzięcia oraz korzyści, jakie może przynieść rozwój turystyki na Polesiu zarówno dla mieszkańców jak i przedsiębiorców.

Spotkanie zgromadziło przedstawicieli samorządów, instytucji publicznych, przedsiębiorców i ekspertów m.in. z Poleski Park Narodowy, Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, którzy wspólnie będą pracować nad wykreowaniem spójnej i rozpoznawalnej marki subregionu.

W trakcie wydarzenia odbyła się dyskusja na temat skutecznej integracji potencjału turystycznego Polesia, a także podpisanie deklaracji w sprawie podjęcia wspólnych działań na rzecz utworzenia turystycznej marki regionu.