Powiat Łęczyński w ramach rządowego programu „Dofinansowanie wynagrodzeń rodzin zastępczych zawodowych i prowadzących rodzinne domy dziecka na lata 2024-2027” otrzymał dotację celową z budżetu państwa na dofinansowanie kosztów realizacji zadania własnego Powiatu w obszarze wspierania rodziny w łącznej wysokości 42 878,00 zł.

Dofinansowaniu podlegają wynagrodzenia oraz koszty składek od tych wynagrodzeń  wypłacane w formie dodatku motywacyjnego w okresie od dnia 1 lipca 2024r. do dnia 31 grudnia 2024r. osobom pełniącym funkcję rodziny zastępczej zawodowej  i osobom  prowadzącym rodzinne domy dziecka.

W ramach w/w rządowego programu Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łęcznej – Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej otrzymało środki finansowe z budżetu państwa w kwocie  42 878,00 zł.