W ubiegły piątek w Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach odbył się wyjątkowy zjazd absolwentów z okazji jubileuszu 110-lecia istnienia szkoły. Uroczystości rozpoczęły się od złożenia kwiatów na grobach zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły, na miejscowym cmentarzu, przez władze powiatu oraz dyrektorów placówki . Był to moment refleksji i oddania hołdu tym, którzy przez lata tworzyli historię szkoły . Następnie w kościele parafialnym w Kijanach odbyła się uroczysta msza święta, w której uczestniczyli absolwenci, nauczyciele oraz zaproszeni goście, modląc się za przyszłość i pomyślność szkoły .

Kolejna część obchodów miała miejsce w murach szkoły, gdzie odbyła się oficjalna oraz artystyczna część jubileuszu . W swym przemówieniu starosta łęczyński, Daniel Słowik, podkreślił rolę szkoły w kształtowaniu kolejnych pokoleń i jej wkład w rozwój społeczności uczniowskiej . Wzruszające wspomnienia, liczne gratulacje i wyrazy wdzięczności tworzyły podniosłą atmosferę tego wyjątkowego dnia .

Powiat łęczyński podczas uroczystości reprezentowali Starosta łęczyński Daniel Słowik, Przewodniczący Rady Powiatu Teodor Kosiarski, Wicestarosta Michał Woźniak, a także Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu oraz Wiceprzewodnicząca Komisji Oświaty Alicja Ciepielewska-Kot .

Nie zabrakło także wspólnych pamiątkowych fotografii – byli uczniowie chętnie pozowali ze swoimi dawnymi nauczycielami, wspominając wspólne lata spędzone w szkolnych murach . Był to dzień pełen emocji , który na długo pozostanie w pamięci wszystkich obecnych na jubileuszu Zespół Szkół Rolniczych w Kijanach.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wyjątkowego dnia