17 lipca 2024r. nastąpiło oficjalne otwarcie Centrum Działań Społecznych w Witaniowie.

Koszt przedsięwzięcia to blisko 6 mln złotych.

Inwestycja została zrealizowana przez Powiat Łęczyński w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – II edycja, z którego pozyskano dofinansowanie w wysokości 5 mln złotych.

Wykonano następujące prace:

1. Budowę od podstaw budynku przeznaczonego na nową siedzibę Placówki Opiekuńczo- Wychowawczej w Kijanach –Dom nr 1.
  2. Modernizację zewnętrzną dawnego budynku remizy, w tym m.in: termomodernizację, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, ocieplenie ścian, wymianę i ocieplenie dachu.
  3. Zagospodarowanie terenu wokół obiektów.

Już wkrótce w nowym „domu dziecka” zamieszka 14 podopiecznych, którzy do dyspozycji będą mieli m.in. 8 pokoi, salon, kuchnię, jadalnię. Nie zabrakło też pokoju dla wychowawców oraz pokoju dla psychologa, pedagoga i pracownika socjalnego,
a także pokoju gościnnego. Obiekt spełnia wszelkie standardy, by zapewnić dzieciom właściwą opiekę i wychowanie, a warunki które zostały stworzone, są maksymalnie zbliżone do domowych.

Starosta Daniel Słowik podkreślił ogromne znaczenie inwestycji dla społeczności lokalnej, dziękując wszystkim zaangażowanym w ten projekt.

Słowa uznania otrzymaliśmy również w liście od Wojewody Krzysztofa Komorskiego, który odczytał Wicestarosta Michał Woźniak.