powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

Dziś, w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, zgromadziliśmy się na Placu Powstań Narodowych w Łęcznej, aby oddać hołd bohaterom walczącym o wolność Ojczyzny. Uroczystość rozpoczęliśmy Liturgią w Kościele pw. Św. Barbary, po czym wspólnie przeszliśmy z Orkiestrą Górniczą, Pocztami Sztandarowymi, Delegacjami i żołnierzami na Plac Powstań Narodowych.

Starosta Powiatu Łęczyńskiego, Krzysztof Niewiadomski, serdecznie powitał wszystkich, zaznaczając wagę tego wyjątkowego dnia. Wicestarosta Michał Pelczarski wygłosił przemówienie, w którym podkreślił niezłomność i odwagę Żołnierzy Wyklętych oraz ich poświęcenie dla idei wolności.

Łęczyńska ziemia pamięta bohaterów, takich jak Zdzisław Broński „Uskok” czy Stanisław Kuchcewicz „Wiktor”, którzy poświęcili swe życie dla niepodległej Polski. Ich walkę wspomniano z należytym szacunkiem i podziwem, kładąc nacisk na konieczność pielęgnowania ich dziedzictwa i przekazywania wartości kolejnym pokoleniom. Orkiestra Górnicza, grając patriotyczny utwór, podniosła atmosferę uroczystości. Następnie, zgodnie z tradycją, delegacje złożyły kwiaty, wyrażając szacunek dla bohaterów, którzy oddali swe życie w walce o wolną Polskę.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w dzisiejszej uroczystości, składając tym samym hołd dla Żołnierzy Wyklętych. Ich duch i idea wolności pozostaną z nami na zawsze, stanowiąc inspirację do dalszego budowania silnej i wolnej Polski