powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

W minioną niedzielę odbyły się uroczystości związane z upamiętnieniem Powstania Styczniowego w Klarowie, na wydarzeniu obecni byli Starosta Krzysztof Niewiadomski, Wicestarosta Michał Pelczarski oraz członek Zarządu Powiatu Piotr Rybak.

Początek uroczystości stanowiła polowa msza święta w której uczestniczyli nie tylko mieszkańcy, ale również licznie przybyli goście z okolicznych miejscowości. Nabożeństwu towarzyszyła uroczysta atmosfera zadumy i refleksji nad heroizmem tych, którzy walczyli o niepodległość Polski.

Po zakończeniu mszy odbyło się oficjalne składanie wieńców i kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym bohaterów Powstania Styczniowego.

W swoim przemówieniu Mieczysław Gajowiak Prezes -Towarzystwa Przyjaciół Milejowa podkreślili wagę pamięci historycznej oraz znaczenie tegoż wydarzenia dla kształtowania naszej tożsamości narodowej. Był to wyraz szacunku dla bohaterów z czasów Powstania Styczniowego oraz dla całej społeczności Klarowa, która aktywnie uczestniczyła w organizacji uroczystości.

W trakcie odbyły się także dodatkowe wydarzenia, takie jak wystrzały salw honorowych czy koncert orkiestry górniczej. Uroczystości zakończyły się po poczęstunku przygotowanym przez KGW Klarów.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tych wyjątkowych uroczystościach.

Niech pamięć o bohaterach Powstania Styczniowego zawsze będzie dla nas źródłem inspiracji do działania na rzecz wolności i niepodległości.