powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

W dniach 23 sierpnia – 7 września 2023 r. Powiat Łęczyński prowadzi nabór formularzy zgłoszeniowych w konkursie kulinarnym organizowanym dla uczestników operacji „W kobietach siła – aktywne KGW szansą na wykorzystanie potencjału kobiet z powiatu łęczyńskiego dla rozwoju lokalnej społeczności”.

Przedmiotem konkursu pod nazwą „Produkt lokalny naszego KGW” jest produkt spożywczy, charakterystyczny dla kuchni lokalnej powiatu łęczyńskiego.

Celem konkursu jest zachęcenie KGW do odkrywania swoich specyficznych tradycji kulinarnych i tworzenie wyjątkowych produktów lokalnych, które mogą stać się wizytówką danej lokalnej społeczności, a przy tym stanowić dla niej źródło dochodu.

Wybrane i nagrodzone produkty będą przeznaczone do celów identyfikacyjnych oraz promocji dziedzictwa kulturowego powiatu łęczyńskiego w aspekcie kulinarnym.

KATEGORIE KONKURSOWE

– ciasta, chleby i inne wypieki,

– przetwory z owoców.

– przetwory z warzyw

– dania gorące

NABÓR ZGŁOSZEŃ

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie przez uczestnika operacji do dnia 07.09.2023 r. poprawnie wypełnionego Formularza zgłoszeniowego:

  • w formie papierowej w Biurze operacji (Starostwo Powiatowe w Łęcznej, Wydział Inwestycji i Rozwoju Powiatu – POKÓJ NR 10, al. Jana Pawła II 95A, 21-010 Łęczna),
  • skanem na adres e-mail b.cieslinska@powiatleczynski.pl

OCENA

Konkurs ma charakter dwuetapowy. W pierwszym etapie od uczestników Operacji zbierane będą propozycje potraw, spośród których Organizator rekomenduje do udziału w konkursie 12 uczestników konkursu, reprezentujących po jednym wybranym przez komisję produkcie spożywczym. W drugim etapie, uczestnicy konkursu samodzielnie przygotują i dostarczą Organizatorowi do oceny wybrany przez komisję produkt spożywczy. Ocena potraw odbędzie się w Starostwie Powiatowym w Łęcznej dniu 15.09.2023 r.

NAGRODY KONKURSOWE

I miejsce – 500 zł + zestaw 50 szt. kalendarzy

II miejsce – 400 zł+ zestaw 30 szt. kalendarzy

III miejsce – 300 zł + zestaw 20 szt. kalendarzy

WIĘCEJ INFORMACJI

Biuro operacji

Starostwo Powiatowe w Łęcznej

Wydział Inwestycji i Rozwoju Powiatu – POKÓJ NR 10

al. Jana Pawła II 95A, 21-010 Łęczna

tel. 81/ 531 52 03

e-mail: b.cieslinska@powiatleczynski.pl

Załączniki: