Kampania społeczna Państwowej Komisji do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajowości wobec małoletniego poniżej lat 15.

Każdego roku tysiące dzieci pada ofiarą przemocy seksualnej. Skrzywdzone dziecko czuje strach, bezradność i wstyd. Boryka się z brakiem zaufania dorosłych, nie rozumie, że to nie ono jest winne. Winny jest sprawca, ale także każdy, kto wie, ale nie reaguje. Jeśli zauważysz, ze dziecko jest zlęknione, przygnębione, ma problemy w szkole lub zachowuje się inaczej niż pozostali rówieśnicy-nie czekaj! Reaguj, porozmawiaj, wysłuchaj, uwierz.
Nie lekceważ tego, co mówi dziecko.

Jeśli widzisz niepokojące zachowanie u dziecka, zapytaj o pomoc specjalistę lub zadzwoń na bezpłatny i całodobowy nr telefonu 116 111 lub 800 121 212.Nie bój się prosić o wsparcie.