Obchody 103. rocznicy powstania Policji Państwowej rozpoczęły się Mszą Św. w Kościele pw. Św. Barbary w Łęcznej. Następnie uroczysty pochód przemaszerował pod Komendę Powiatową Policji w Łęcznej.

Po meldunku Dowódcy Uroczystości, podniesiono Flagę Państwową oraz odegrano Hymn Państwowy. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Jerzy Czebreszuk z Komendantem Powiatowym Policji w Łęcznej insp. Pawłem Paździorem wręczyli policjantom wyróżnienia i nominacje na wyższe stopnie służbowe. W obchodach wzięli udział samorządowcy, w tym Starosta Łęczyński Krzysztof Niewiadomski wraz z Wicestarostą Łęczyńskim Michałem Pelczarskim, przedstawiciele jednostek, emerytowani policjanci, a także rodziny mundurowych. Uroczystość uświetniła orkiestra górnicza.

fot. Starostwo Powiatowe w Łęcznej