Kolorowo i radośnie obchodziliśmy tegoroczny Dzień Rodzicielstwa Zastępczego w Witaniowie.

Animacje dla dzieci, tańce, gry i zabawy to tylko niektóre z atrakcji wczorajszej imprezy. Uczestnicy festynu mogli odwiedzić również Izbę Pamięci Żołnierzy Niezłomnych oraz stoisko Grupy Rekonstrukcyjno- Historycznej im. cc. mjr „Zapory”.

W wydarzeniu uczestniczył Piotr Patkowski Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów, Główny Rzecznik Dyscypliny Finansów Publicznych. Podczas spotkania ogłosił, wraz ze starostą łęczyńskim Krzysztofem Niewiadomskim, że dawny budynek remizy w Witaniowie stanie się Centrum Działań Społecznych. Na realizację inwestycji przeznaczono 5 000 000,00 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład.