Oskar Żukowski – zawodnik LKS „ISKRA” Spiczyn – wywalczył brązowy medal Pucharu Polski, kwalifikując się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach – styl wolny.

Zawody odbyły się w dniach 01-03.04.2022r. w Kołobrzegu. Oskar wygrał trzy pojedynki, w tym walkę z aktualnym mistrzem Polski, jedna walka zakończyła się porażką.

Starosta Łęczyński również docenia dokonania sportowe zawodnika „ISKRY” Spiczyn. Oskar od kilku lat zdobywa czołowe miejsca na zawodach wysokiej rangi i za osiągnięcia sportowe w 2021 roku za co 5 kwietnia otrzymał półroczne Stypendium Starosty Łęczyńskiego.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach – styl wolny odbędzie się od 06 do 08 maja 2022r. Zawodnik „ISKRY” Spiczyn wystartuje w kategorii do 45 kg.

Żukowski przygotowuje się również do kwalifikacji mistrzostw Europy, które odbędą się za dwa miesiące w Kielcach.

Życzymy Oskarowi powodzenia i dalszych sukcesów.