Obchody 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele p.w. św. Barbary w Łęcznej.

Następnie przy krzyżu morowym, zostały poświęcone 4 tablice pamiątkowe:
– tablica ufundowana przez Instytut Pamięci Narodowej w Lublinie poświęcona pamięci żołnierzom podziemia niepodległościowego.
– tablica ufundowana przez Starostwo Powiatowe w Łęcznej upamiętniająca rok kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz postać papieża Polaka Jana Pawła II.
– inskrypcja na tablicy ufundowanej przez Parafię Świętej Barbary odwołuje się do trudnej sytuacji pandemicznej w roku 2020
– tablica ufundowana przez Urząd Miejski w Łęcznej upamiętniająca zarazę z 1693 roku Przy pomniku na Placu Powstań Narodowych w Łęcznej, złożono wieńce oraz zapalono znicze.

Dziś również przy budynku Ośrodka Rewalidacyjno- Wychowawczego w Łęcznej, został zasadzony dąb upamiętniający pomoc ludności ziemi łęczyńskiej walczącemu Górnemu Śląskowi w czasie III Powstania Śląskiego.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji