Aż 70 mln zł z Funduszy Europejskich czeka na mikro-, małych i średnich przedsiębiorców, którzy zechcą skorzystać z profesjonalnej pomocy projektanta i opracować innowacyjny projekt wzorniczy przyjazny dla osób o szczególnych potrzebach. 24 listopada br. rusza nabór wniosków w konkursie ” Design dla przedsiębiorców. Dostępność Plus”.

Dofinansowanie można uzyskać na współpracę ze specjalistami, którzy pomogą zaprojektować nowy lub ulepszony projekt wzorniczy, zaspokajający potrzeby osób z ograniczeniami psychofizycznymi. Wsparcie unijne pokryje także koszty wprowadzenia produktu na rynek.

Jak podaje Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, wachlarz produktów objętych dofinansowaniem jest szeroki. Mogą to być przedmioty codziennego użytku, na przykład artykuły AGD, urządzenia elektroniczne, środki transportu indywidualnego, czy nawet oprogramowanie komputerowe. Wszystkie projekty musi łączyć jeden cel. Muszą być one przyjazne dla osób o szczególnych potrzebach.

Terminy zgłoszeń w ramach tego konkursu prowadzone są w rundach. Możesz wypełnić wniosek w dogodnym dla Ciebie terminie.

Szczegółowe informacje Polskiej Agencji Rozwoju i Przedsiębiorczości: www.parp.gov.pl/component/grants/grants/design-dla-przedsiebiorcow-dostepnosc-plus