Ze względu na sytuację epidemiologiczną związaną z zagrożeniem koronawirusem SARS-CoV-2, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych mieszkańców Dożynki Powiatu Łęczyńskiego 2020 miały formę symboliczną. 6 września wspólnie podziękowaliśmy Bogu za zebrane plony, a rolnikom za ich ciężką pracę i codzienny trud podczas Mszy Świętej, która odbyła się przy kościele pw. św. Marii Magdaleny w Łęcznej.

W uroczystej liturgii odprawionej przez księży Janusza Rzeźnika i Andrzeja Lupę w intencji rolników i ich rodzin, udział wzięli przedstawiciele Zarządu Powiatu i Radni Rady Powiatu w Łęcznej, reprezentanci samorządów gminnych, ARiMR, Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Łęcznej. Swoją obecnością zaszczycił nas również Artur Soboń  ̶  Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, Pełnomocnik Rządu Do Spraw Transformacji Spółek Energetycznych i Górnictwa. Barwną oprawę uroczystości stanowiły wieńce, które zwyciężyły w powiatowym konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.