powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

Zapraszamy do udziału w konkursie na ,,Najlepsze produkty czerpiące z tradycji regionu lubelskiego”. Organizatorem Konkursu jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie, a adresatem Koła Gospodyń Wiejskich. Konkurs jest dwuetapowy i odbywa się w trzech kategoriach:

1. Konkurs na najlepeszą szarlotkę z wykorzystaniem lubelskich jabłek;
2. Konkurs na najlepsze produkty i potrawy charakterystyczne dla regionu lubelskiego wykonane z wykorzystaniem lubelskich jabłek;
3. Konkurs na najlepsze wyroby rękodzielnicze „Rękodzieło- Piękno Tradycji we współczesnym świecie”.

Zgłoszenia należy składać do 2 marca 2020 roku drogą tradycyjną lub elektroniczną. Szczegóły znajdują się w regulaminie do Konkursu. Podczas prezentacji w czterech miejscach Lubelszczyzny wyłonieni i nagrodzeni zostaną laureaci, którzy będą walczyć o nagrodę główną tj. 3000 złotych. Zwieńczeniem Konkursu będzie uroczyste uhonorowanie zwycięzców podczas Gali Finałowej ,,Kobieta Gospodarna i Wyjątkowa”.

Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się 2 maja w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie w aranżacji ,,Folkloru Patriotycznego”. Gościem Honorowym będzie Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Pani Agata Kornhauser-Duda. Dodatkowo Program Gali ubogaci koncert ,,Kobiety wyjątkowe” Diwy Polskiej Estrady Pani Alicji Majewskiej.

Więcej informacji na stronie: lubelskie.pl/aktualnosci/rusza-wielki-konkurs-dla-kol-gospodyn-wiejskich-z-terenu-wojewodztwa-lubelskiego/?fbclid=IwAR0_eKPhtUpWHi3wafWyd19wnxtmOzEdfgJetE5H_9VqQ5v5Gdf-pgOzXa8