Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące zasad ubiegania się o dofinansowanie dla potencjalnych Beneficjentów w ramach Działania 4.2 Produkcja Energii z Odnawialnych Źródeł Energii w przedsiębiorstwach, które odbędzie się 11 lutego 2020 r.

Po raz kolejny w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 -2020, lubelscy przedsiębiorcy z sektora MŚP będą mogli ubiegać się o wsparcie m.in. na:

1. budowę i przebudowę instalacji służącej do produkcji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych,
  2. budowę instalacji do produkcji biokomponentów i biopaliw drugiej i trzeciej generacji,
  3. budowę i modernizację dystrybucyjnych sieci elektroenergetycznych w pełni dedykowanych przyłączeniu nowych jednostek wytwórczych energii z OZE, w tym budowa przyłączy dedykowanych planowanym do przyłączenia nowym jednostkom wytwarzania energii z OZE (w ramach budowy i modernizacji sieci),
  4. budowę lokalnych, małych źródeł energii produkujących zarówno energię elektryczną, jak i ciepło z OZE na potrzeby lokalne, niewymagająca przesyłania jej na duże odległości,
  5. poprawę sprawności wytwarzania ciepła poprzez zmianę źródeł ciepła na jednostki wysokosprawnej kogeneracji z OZE dzięki budowie nowych instalacji wysokosprawnej kogeneracji z OZE lub przebudowie istniejących instalacji na wysokosprawną kogenerację z OZE.

Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów:

Alokacja przeznaczona na konkurs wynosi 45 372 600,00 zł, w tym rezerwa finansowa na procedurę odwoławczą 2 268 630,00 zł.

Maksymalny dopuszczalny procentowy poziom dofinansowania projektu z EFRR:

• zgodnie z programami pomocy publicznej

Maksymalna dopuszczalna kwota dofinansowania projektu:

• dla przedsiębiorstw z sektora MŚP   2 500 000,00 PLN
  • dla spółek prawa handlowego   3 000 000,00 PLN

Dokumentacja konkursowa do opisanego Działania znajduje się na stronie internetowej:

Wnioski można składać w terminie od 13.01.2020 r. – 28.02.2020 r. do godziny 15:00:00

Zachęcamy do skorzystania z możliwości, jakie daje to Działanie!

Rejestracja uczestników na spotkanie prowadzona jest poprzez stronę internetową: https://formularze.rpo.lubelskie.pl/public-app/form/83

Termin spotkania: 11 lutego (wtorek)

Miejsce spotkania: Lublin, Informacje dotyczące miejsca spotkania, zostaną przesłane drogą mailową osobom zakwalifikowanym, w piątek 7 lutego 2020 r.

Godziny spotkania: 10.00-13.00

Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. LAWP w Lublinie nie pokrywa kosztów dojazdu na spotkanie informacyjne. Liczba uczestników ograniczona.