powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które pomaga społeczeństwu w komunikacji z policjantami i zwalczaniu zagrożeń. Funkcjonariusze nieustannie wykorzystują w służbie informacje od mieszkańców o występujących zagrożeniach. W 2019 roku w powiecie łęczyńskim mundurowi odnotowali 468 zgłoszeń, z czego 324 zostały potwierdzone.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to innowacyjne narzędzie, służące głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Obsługa mapy została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie, mógł z niej skorzystać każdy obywatel. Za pomocą interaktywnej strony, anonimowo można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w swojej okolicy. Policja te sygnały weryfikuje.

W 2019 r. na terenie powiatu łęczyńskiego obywatele zgłosili za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa 468 różnego rodzaju zdarzeń z czego 324 zostało potwierdzonych.  Najwięcej zgłoszeń dotyczyło:

  • przekraczania dozwolonej prędkości,
  • spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych,
  • nieprawidłowego parkowania,
  • niewłaściwej infrastruktury drogowej,
  • grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją,
  • używania środków odurzających

Łęczyńscy policjanci zachęcają do współpracy i korzystania z tej internetowej aplikacji https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html . Jeśli widzimy, że w okolicy dzieje się coś niepokojącego, reagujmy i zgłośmy to na mapie. Pamiętajmy jednak, że w przypadkach pilnych, kiedy jest potrzebna natychmiastowa interwencja policji, korzystamy z numeru alarmowego 112. 

Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji, gdyż każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję policji.