Znowu mamy powody do dumy. Siedmioro uczniów szkół naszego powiatu otrzymało stypendium prezesa Rady Ministrów.

10 stycznia 2020 roku z rąk Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk i Wojewody Lubelskiego Lecha Sprawki wyróżnienia otrzymali:
Klaudia Baryła z III klasy LO im. Jana Zamoyskiego i Gabriela Staniak z III klasy technikum budownictwa z Zespół Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej, Kacper Kociuba z IV klasy technikum górniczego i politechnicznego z Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej, Dawid Michalski z klasy II technikum informatycznego i Jessica Marczak z klasy II LO z Zespołu Szkół Nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie, Julita Ogrodnik z III klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych z Zespołu Szkół Rolniczych w Kijanach oraz Michał Offert z II klasy Szkoły Mistrzostwa Sportowego Górnika Łęczna.

Stypendia są przyznawane na wniosek dyrektorów szkół. Z każdego typu szkoły stypendium może otrzymać tylko jeden uczeń, a warunkiem otrzymania jest średnia ocen minimum 4,75 oraz szczególne uzdolnienia w przynajmniej jednej dziedzinie wiedzy.

Tegorocznym stypendystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!