Wspólne muzykowanie to nieodłączny element świątecznych tradycji i forma budowania rodzinnych więzi. Szkoła Podstawowa w Januszówce zorganizowała 17 grudnia br. I Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek.  Do wspólnego kolędowania zgłosiło się 32 uczniów z powiatu łęczyńskiego.

Jury w składzie: Patrycjusz Sokołowski – solista opery narodowej w Warszawie, Pani Marta Guz – multiistrumentalistka, dyrygent chórów oraz Pan Marcin Chmielewski – klarnecista, muzyk Orkiestry Górniczej w Łęcznej, zadecydowało następująco:

W kategorii wokal – klasy I-IV:
I miejsce ex aequo – Wiktoria Sawicka  Szkoła Podstawowa w Zezulinie i Helena Smyl Szkoła Podstawowa w Zezulinie,
II miejsce – Stefan Zdunek Szkoła Podstawowa w Zawieprzycach,
III miejsce – Karolina Nawrocka, Szkoła Podstawowa w Ludwinie.

W kategorii wokal – klasy V-VIII:
I miejsce – Milena Dyszewska Szkoła Podstawowa w Świerszczowie,
II miejsce ex aequo – Julia Rodzik Szkoła Podstawowa w Januszówce i Oliwia Sermanowicz Szkoła Podstawowa w Puchaczowie,
III miejsce ex aequo – Julia Smyk  Szkoła Podstawowa w Ludwinie i Martyna Wąsik Szkoła Podstawowa w Ludwinie.

W kategorii intstrumentalisów – klasy V-VIII:
I miejsce – Olga Słomka Szkoła Podstawowa w Jawidzu,
II miejsce – Diana Kuchciak Szkoła Podstawowa w Charlężu,
III miejsce – Szymon Gołębiowski i Seweryn Kołtunik Szkoła Podstawowa w Puchaczowie.

Gratulujemy!