powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

W dniu 22 listopada podopieczne i opiekunowie MOW skorzystali z zaproszenia Pani Anny Szyszkiewicz- menadżer z Centrum Domowych Inspiracji w Warszawie. W galerii BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego w showroomie specjalnie i tylko dla nich zorganizowane zostały warsztaty kulinarne o tematyce śniadaniowej.

Honorowym gościem oraz aktywnym współuczestnikiem był dziennikarz Filip Chajzer! Jak sam stwierdził, czasem przygotowanie pysznego, puszystego omleta okazuje się nie lada wyzwaniem. Tym bardziej, że kilka miesięcy temu pan Filip podzielił się na Facebooku swoją , jak to nazwał „indolencją kulinarną” w tym zakresie. Jako, że przygotowywał wydawałoby się to proste danie na płycie indukcyjnej Siemens, wywołał burzę, również w renomowanej firmie Siemens Home!. W ramach rekompensaty zadeklarował się opanować tę trudną sztukę i pozyskać wiele sekretnych umiejętności właśnie podczas warsztatów, wspólnie z podopiecznymi MOW. I dzięki sprzętowi Siemens oraz wielkiemu dopingowi podopiecznych MOW wyszedł omlet idealny!

Następnie pod czujnym okiem szefów restauracji warszawskiej N 31, (właścicielem jest wspaniały kucharz pan Robert Sowa) pana Roberta Wojnarowskiego oraz Pana Witka Pawła wszyscy zaproszeni na warsztaty zajęli się przyrządzaniem wielu przepysznych dań śniadaniowych. Wśród nich należy wymienić: Crostini z pastą avokado, wędzonym łososiem i jajem poche, Szakszukę z pomidorami, papryką i kiełbasą chorizo, Omlet z tatarem z suszonego pomidora, cukinii oraz pasty z bakłażana, Mango Lassi. Punktem kulminacyjnym była wspólna konsumpcja, składanie podziękowań, obopólne wręczanie prezentów i wiele, wiele uścisków. Przedstawiciele Centrum Domowych Inspiracji zadeklarowali kolejne takie spotkanie na wiosnę.

Należy podkreślić, że wskazana galeria BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego zasponsorowała dla MOW sprzęt kuchenny o wartości kilkunastu tysięcy złotych a Centrum Domowych Inspiracji opłaciło koszt przejazdu oraz całość produktów na warsztaty kulinarne. Ogromna wdzięczność i podziękowanie za wspaniałe dary i wielką życzliwość!!!
Bo „ Piękno rodzi się w sercu, odbija w oczach i żyje w uczynkach”.
Więcej informacji na Facebooku: MOW Podgłębokie, Filip Chajzer, Siemens Home, BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego
Organizatorzy wyjazdu: Marta Podleśna- pracownik socjalny, wicedyrektor MOW -Małgorzata Koziak