W przeddzień górniczego święta w Zespóle Szkół Górniczych w Łęcznej odbyła się uroczysta szkolna Barbórka.

Podczas szkolnej uroczystości dzieci i młodzież otrzymały nagrody w barbórkowych konkursach: IX. Konkursie Wiedzy o Świętej Barbarze i Tradycjach Górniczych, który odbywa się w kategorii wiedza i praca plastyczna oraz w Konkursie Wiedzy BHP w Górnictwie. Statuetkę św. Barbary, wykonaną z węgla, otrzymało 28 uczniów, stypendystów Bogdanki. Wręczone zostały także nagrody w powiatowym Konkursie Literackim.
Podczas szkolnych obchodów odbyło się rownież pasowanie uczniów klas pierwszych na pełnoprawnych członków szkolnej społeczności, którego dokonał dyrektor Arkadiusz Marucha, uderzając w ramię ucznia górniczą szpadą.

Nagrodzeni w Konkurs Wiedzy o św. Barbarze i Tradycjach Górniczych W kategorii wiedza z klas 7-8
I miejsce – Aleksandra Czech, Szkoła Podstawowa w Ludwinie
II miejsce – Piotr Błaszczak, Szkoła Podstawowa w Jawidzu
III miejsce – Maja Iwanek, Szkoła Podstawowa w Jawidzu

W kategorii praca plastyczna z klas 4-6
Zuzannę Wojczyńską ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie, która zajęła I miejsce
Joannę Karaś ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Armii Krajowej w Ostrówku, która zajęła II miejsce
Karolinę Nawrocką ze Szkoły Podstawowej w Ludwinie, która zajęła

W kategorii praca plastyczna z klas 1-3
Maję Zając ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Armii Krajowej w Ostrówku, która zajęła I miejsce
Aleksandra Słowikowskiego ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Konarskiego w Milejowie, który zajął II miejsce
Nelę Krawczyk ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Charlężu, która zajęła III miejsce

Nagroda specjalna – podopieczni Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Łęcznej
Malwinę Tworkowską, Klaudię Wojtaluk vel Boczkaluk praca zbiorowa Konrada Wróbla, Oliwiera Barczaka, Alicję Woźniczkę, Dawida Kozieja
Fundatorami nagród w konkursie byli: Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A., Powiat Łęczyński i Parafia św. Barbary w Łęcznej.

Konkurs Wiedzy z Przepisów BHP w Górnictwie
I miejsce – Jakub Szpitun, ZSG w Łęcznej
II miejsce – Jakub Krzychowiec, ZSG w Łęcznej
III miejsce – Arkadiusza Kamelę, ZSG w Łęcznej
IV miejsce – Mateusza Junga, ZSG w Łęcznej
Fundatorami nagród w konkursie BHP byli: Związek Zawodowy „Przeróbka” LW „Bogdanka” S.A., Związek Zawodowy „Kadra” LW „Bogdanka” S.A., Związek Zawodowy „Solidarność” LW „Bogdanka” S.A., Związek Zawodowy Górników w Polsce LW „Bogdanka” S.A.

Powiatowy Konkurs Literacki
I miejsce – Aleksandra Brzyska, I LO w ZS nr 2 im. S. Bolivara w Milejowie
II miejsce – Maksymiliana Konopkę, ZS im. K.K. Jagiellończyka w Łęcznej
III miejsce – Jakuba Jasika, ZS im. K.K. Jagiellończyka w Łęcznej
Nagrody ufundowała Rada Rodziców.