W minioną niedzielę Arcybiskup Metropolita Lubelski  ks. Stanisław Budzik dokonał poświęcenia kościoła św. Barbary podczas uroczystej Mszy św. o godz. 11.30. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych miasta i powiatu oraz mieszkańcy i zaproszeni goście.

Już 30 lat minęło od momentu erygowania parafii przez biskupa Bolesława Pylaka. Akt poświęcenia jest najważniejszym wydarzeniem w historii każdego kościoła.

Zwracając się do wiernych ks. abp Budzik mówił:„ Budynek kościelny jak pisał papież Benedykt XVI prezentuje kościół w Rzymie, czyli nas. Gdy cały dzień jesteśmy zajęci naszym zawodem i pracą, budowla ta stoi i pełni jakby wartę, jest trwałą obecnością, jest skupieniem naszej wiary i modlitwy. Ta budowla zastępuje nas. Zapewnia nam obecność Pana, daje nam możliwość gromadzenia się w wierze. I ta budowla – na odwrót – żyje dzięki nam”.

Ksiądz Arcybiskup podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do budowy świątyni i wzywał do podtrzymywania wspólnoty kościoła.

Fot. archiwum parafii pw. św. Barbary w Łęcznej.