Kompletem zwycięstw reprezentantów Szkoły Podstawowej w Cycowie zakończyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych zorganizowanych 3 października br. na trasie biegowej wokół Stadionu LKS „Błękit” w Wólce Cycowskiej.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonali: Michał Pelczarski Wicestarosta Łęczyński, Wiesław Pikuła Wójt Gminy Cyców oraz Zbigniew Rutkowski Dyrektor Zespołu Szkół w Cycowie. Uczestników nie zniechęciły niesprzyjające warunki pogodowe – wręcz przeciwnie – zmobilizowały najwytrwalszych miłośników biegania. Do udziału w biegach zgłosiło się 16 zespołów. Młodzi lekkoatleci rywalizowali w ramach „igrzysk dzieci” w kategorii wiekowej klas IV–VI oraz w ramach „igrzysk młodzieży szkolnej” w kategorii klas VII–VIII. Dziewczęta w obu kategoriach biegały na dystansie 800 m, natomiast chłopcy 1000 m. Zawody były drugim etapem po gminnym, organizowanym w ramach Kalendarza Imprez Sportowych Lubelskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego. Najlepsze dwie drużyny w obu kategoriach uzyskały awans na zawody szczebla rejonowego, które rozegrane zostaną w Chełmie dn. 11.10.2019 r.

Tradycyjnie organizatorem zawodów był Zespół Nauczycieli Wychowania Fizycznego Szkoły Podstawowej w Cycowie oraz Uczniowski Klub Sportowy „Amator” działający przy szkole.

Nie zawiedli zaproszeni przedstawiciele władz lokalnych udzielając wsparcia w organizacji zawodów. Okazałe puchary i dyplomy dla uczestników ufundowało Starostwo Powiatowe w Łęcznej.

Klasyfikacja generalna szkół:

Igrzyska dzieci w kategorii dziewcząt:
1. miejsce – SP Cyców, op. Joanna Nowaczek, skład zespołu: Arasimowicz Natalia, Dylewska Karolina, Greczkowska Oliwia, Jaworska Agata, Miszczyszyn Oliwia, Mitura Maja, Obara Maja, Okońska Kornelia, Źrubek Wiktoria
2. miejsce – SP Spiczyn, op. Tomasz Żuraw
3. miejsce – SP Jawidz, op. Jerzy Bartoszewski
4. miejsce – SP Ludwin

Igrzyska dzieci w kategorii chłopców:
1. miejsce – SP Cyców op. Dariusz Bednaruk, skład zespołu: Stopa Gabriel, Liborski Ksawery, Tryksza Dominik, Baranowski Bartosz, Dąber Szymon, Obara Adrian, Pleskot Patryk, Choma Bartosz
2. miejsce – SP Jawidz, op. Jerzy Bartoszewski
3. miejsce – SP Spiczyn, op. Tomasz Żuraw
4. miejsce – SP Ludwin

Igrzyska młodzieży w kategorii dziewcząt:
1. miejsce – SP Cyców op. Justyna Chaciewicz, skład zespołu: Bochra Aleksandra, Dybek Anastazja, Fidut Oliwia, Giza Kalina, Głąb Natalia, Matuła Alicja, Nowotczyńska Julia, Sawicka Emilia, Wójcik Zuzanna, Zwolińska Nikola
2. miejsce – SP Ostrówek, op. Jarosław Burkiet
3. miejsce – SP Spiczyn, op. Waldemar Czarski
4. miejsce – SP Jawidz

Igrzyska młodzieży w kategorii chłopców:
1. miejsce – SP Cyców op. Tomasz Oziemczuk, skład zespołu: Baranowski Dawid, Chudzik Konrad, Czarnecki Marcel, Golan Dawid, Liborski Jakub, Nyszko Mateusz, Rusek Lukasz, Rycak Sebastian
2. miejsce – SP Ludwin, op. Grzegorz Sajnaj
3. miejsce – SP Ostrówek, op. Jarosław Burkiet
4. miejsce – SP Spiczyn

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.