powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

O bohaterskim czynie dwóch uczennic ze Szkoły Podstawowej w Nadrybiu dowiedzieliśmy się od pewnej kobiety, która odwiedziła szkołę aby opowiedzieć swoją historie i podziękować odpowiedzialnej i jednocześnie skromnej w swoim działaniu młodzieży.

Jak się okazało, w trakcie spędzania wolnego czasu uczennice klas 7 i 8: Weronika Baryła, Gabriela Kociuba i Wiktoria Podleśna wykazały się odwagą, wielką świadomością i odpowiedzialnością. Dziewczęta były świadkiem wypadku kobiety z dzieckiem. Szybko podjęły działanie: wezwały pogotowie, zaopiekowały się poszkodowaną, jej dzieckiem i poczekały na przyjazd służb medycznych.

Zaistniała sytuacja jest dowodem na to, że organizowany w szkole od kilku lat Powiatowy Konkurs „Młodzi Ratownicy”, którego celem jest propagowanie idei ratownictwa przedmedycznego, nauka właściwego reagowania w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu drugiego człowieka, odgrywa wielka rolę. Wiedza i praktyka, którą uczestnicy zdobywają podczas zawodów nie służy tylko do zdobywania dyplomów i nagród, ale uczy najważniejszego – pomocy drugiemu człowiekowi w realnym zagrożeniu zdrowia i życia.

Cieszymy się, że działania podejmowane w szkole dają tak pozytywne wyniki i rezultaty, a wiedza i praktyka przydają się w życiu codziennym uczniów.

Powiatowy Konkurs „Młodzi Ratownicy” organizowany jest pod patronatem Starosty Powiatu Łęczyńskiego, Wójta Gminy Puchaczów i w partnerstwie z LW „Bogdanka”. Skierowany jest do uczniów klas 4-6 szkół z terenu powiatu łęczyńskiego.