powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęcznej zaprasza do wzięcia udziału w kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. W ramach akcji dzieci w wieku 3-6 lat mogą odebrać wyjątkowy prezent – Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

Serdecznie zapraszamy do biblioteki po odbiór bezpłatnej Wyprawki, w której dzieci znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Są takie wydarzenia i rytuały w życiu dziecka, które nie tylko pozostają na długo w pamięci, ale mają też istotny wpływ na jego dorosłe życie. Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Pożytki z czytania mają także konkretny wymiar materialny: czytające dzieci osiągają sukcesy i większe zarobki w życiu dorosłym od tych, które nie czytają.

Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest zapisanie dziecka do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęcznej. Bardzo liczymy na Państwa udział w projekcie.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.