10 września 2019 roku Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęcznej zaprosiła mieszkańców powiatu łęczyńskiego do udziału w VIII edycji ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. W tym roku czytaliśmy „Dobrą panią” Elizy Orzeszkowej. Wybrane fragmenty „Dobrej pani” czytali uczniowie, nauczyciele i rodzice.

Goście spotkania wzięli udział w quizie na temat życia pisarki i czytanej noweli. Prawidłowe odpowiedzi zostały nagrodzone egzemplarzami „Dobrej pani” zakupionymi przez bibliotekę. Wszyscy uczestnicy mieli okazję ozdobić swój egzemplarz książki pieczęcią przygotowaną przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wydarzenie – bez wątpienia zachęciło wielu z przybyłych gości do ponownego sięgnięcia po jedną z najpopularniejszych nowel Elizy Orzeszkowej.

Powiat Łęczyński reprezentowali: Michał Pelczarski – Wicestarosta Łęczyński oraz Wioletta Wachewicz – Sekretarz Powiatu.